مرکز آموزش های کوتاه مدت

۶ روش کارآمد به منظور کپی سریع فایل‌ها

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۶ کد : ۳۱۶۹ آموزش های کاربردی
تعداد بازدید:۲۲۵
نویسنده خبر: اشکان حری
پیشرفت‌های دنیای سخت‌افزار به ما اجازه داده است در مدت زمان کوتاهی فایل‌های حجیم را انتقال دهیم، با این وجود هنوز هم در برخی از موارد سرعت کپی کردن فایل‌ها به دلایل مختلف کم است. در این مقاله قصد داریم چند روش کاربردی برای افزایش سرعت فایل‌ها را به شما معرفی کنیم.

1. از میان‌برهای مربوطه استفاده کنید

میان‌برها روشی سریع برای کپی فایل‌ها هستند. میان‌برهای Ctrl+X اجازه می‌دهد یک فایل را از مکان موردنظر خود بردارید و به مکان موردنظر انتقال دهید. در این حالت فایل از مکان اصلی حذف و به مکان جدید انتقال پیدا می‌کند.

2.  همزمان با کپی فایل، پوشه موردنظر را ایجاد کنید

همه ما با ترکیب Ctrl+C و سپس Ctrl+V برای کپی فایل‌‌ها آشنا هستیم. اگر زمانی که فایلی را با Ctrl+C کپی کرده‌اید، کلیدهای Ctrl+Alt+N را در مقصد فشار دهید، ویندوز پوشه جدیدی ایجاد می‌کند که می‌توانید فایل را در آن پوشه کپی کنید. همچنین اگر از ترکیب کلیدهای Alt همراه با کلیدهای مکان‌های بالا و پایین استفاده کنید قادر هستید به پوشه‌های جلویی یا عقب‌تر بروید.

3. ترکیب ماوس و صفحه‌کلید

اگر کلید Shift صفحه‌کلید را نگه دارید و سپس کلید چپ ماوس را انتخاب کنید فایل‌هایی در محدوده دو انتخاب کپی می‌شوند. در این حالت نیازی نیست تک به تک روی فایل‌های کلیک کرده و آن‌ها را انتخاب کنید.

4. از نرم‌افزار TeraCopy استفاده کنید

5. RoboCopy گزینه هوشمند دیگری در جهت تسریع کپی

اگر جزء آن گروه از کاربران هستید که از ابزار خط فرمان برای انجام کارهای خود استفاده می‌کنند، این محیط سیاه رنگ دوست‌داشتنی فرمان قدرتمندی به‌نام Robocopy سرنام short for Robust دارد.

این برنامه به شما اجازه می‌دهد فایل‌های حجیم را به راحتی کپی کنید. افرادی که در محیط شبکه نیاز به انجام سریع این‌کار دارند نیز بهتر است از فرمان فوق استفاده کنند. شما می‌توانید فرمانم فوق را درون پنجره خط فرمان یا محیط پاورشل اجرا کنید. این برنامه همراه با سوییچ‌های مختلفی قابل استفاده است. اگر در نظر دارید یکسری کپی‌های یکسان را انجام دهید، بهتر است یک فایل دسته‌ای ایجاد کنید و هر زمان برای انجام عملیات کپی روی این فایل کلیک کنید. همچنین این امکان وجود دارد تا اسکریپتی را از طریق Task Scheduler اجرا کنید تا عملیات به شکل خودکار انجام شود.

6. ارتقا درایوها سرعت کپی را بهبود می‌بخشد

اگر هنوز هم از هاردیسک‌های قدیمی استفاده می‌کنید که سرعت و عملکرد به مراتب کمتر از درایوهای حالت جامد دارند، پیشنهاد می‌کنیم هارددیسک خود را با یک حافظه حالت جامد جایگزین کنید. به‌کارگیر حافظه‌های حالت جامد نه تنها سرعت کپی فایل‌ها را افزایش می‌دهد، بلکه سرعت اجرای نرم‌افزارها را چند برابر بیشتر از هاردیسک‌ها می‌کند. همچنین اگر هنوز هم از حافظه‌های فلش USB 2.0 استفاده می‌کنید، زمان آن فرا رسیده است که به سراغ USB 3.0 بروید که سرعت خواندن و نوشتن روی آن چند برابر بیشتر از نسل قبل است. حافظه‌های فلش USB 3.0 با رنگ آبی مشخص می‌شوند.

اشکان  حری

نویسنده خبر


( ۱ )

نظر شما :